 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RD701F-20B1-15F-B5K)
Alpha (Taiwan) RD701F-20B1-15F-B5K
PartNo:
RD701F-20B1-15F-B5K
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 922
Request Qty:
Description: Potentiometers Linear 7mm 5K
RoHS:Details
Resistance:5 kOhms
Power Rating:
Voltage Rating:
Tolerance:
Termination Style:Pin
Mounting Style:
Taper:Linear
Number of Turns:
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:15 mm