 All Product > Resistors > Variable Resistors > ALPS  (RK09D113AF25A15)
ALPS RK09D113AF25A15
PartNo:
RK09D113AF25A15
Manufacturers: ALPS
Qty: 968
Request Qty:
Description: Potentiometers V/ADJ 100KA 25mmSHFT
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Power Rating:50 mW
Voltage Rating:
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Mounting Style:Through Hole
Taper:Audio
Number of Turns:
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:
Shaft Length:25 mm