 All Product > Resistors > Variable Resistors > ALPS  (RK09D113F25C0A104)
ALPS RK09D113F25C0A104
PartNo:
RK09D113F25C0A104
Manufacturers: ALPS
Qty: 953
Request Qty:
Description: Potentiometers 9MM 100K V/ADJ
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Power Rating:
Mounting Style:Through Hole
Taper:Audio
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:9 mm
Shaft Length:25 mm