 All Product > Resistors > Variable Resistors > ALPS  (RK09K111-K25-C0-B103)
ALPS RK09K111-K25-C0-B103
PartNo:
RK09K111-K25-C0-B103
Manufacturers: ALPS
Qty: 391
Request Qty:
Description: Potentiometers 9mm 10K 1B TAPER
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:
Voltage Rating:
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Mounting Style:Through Hole
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Knurled / Serrated
Shaft Diameter:9 mm
Shaft Length:25 mm