 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RV121SF-30-009J-A10K-00K)
Alpha (Taiwan) RV121SF-30-009J-A10K-00K
PartNo:
RV121SF-30-009J-A10K-00K
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 1412
Request Qty:
Description: Potentiometers 12mm Audio 10K W/SW
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:40 mW
Voltage Rating:100 V
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Mounting Style:Through Hole
Taper:Audio
Number of Turns:
Shaft Type:Thumbwheel
Shaft Diameter:12.5 mm
Shaft Length:0.9 mm