 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RV122F-20-15F-A10K)
Alpha (Taiwan) RV122F-20-15F-A10K
PartNo:
RV122F-20-15F-A10K
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 1249
Request Qty:
Description: Potentiometers Audio D-Shaft 10K
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:40 mW
Voltage Rating:100 V
Tolerance:0.05
Termination Style:Pin
Mounting Style:Panel
Taper:Audio
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:15 mm