 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RV16AF-10-15K-A10K-3)
Alpha (Taiwan) RV16AF-10-15K-A10K-3
PartNo:
RV16AF-10-15K-A10K-3
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 1467
Request Qty:
Description: Potentiometers Audio Knurled 10K Solder Lugs
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:60 mW
Mounting Style:Panel
Taper:Audio
Number of Turns:
Shaft Type:Knurled / Serrated
Shaft Diameter:0.25 in
Shaft Length:0.33 in