 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RV16AF-10-15R1-A100K-OD)
Alpha (Taiwan) RV16AF-10-15R1-A100K-OD
PartNo:
RV16AF-10-15R1-A100K-OD
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 1028
Request Qty:
Description: Potentiometers AUDIO 100K
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Power Rating:60 mW
Mounting Style:Panel
Taper:Audio
Number of Turns:1
Shaft Type:Round / Plain
Shaft Diameter:0.25 in
Shaft Length:0.591 in