 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RV16AF-10-15R1-B25K)
Alpha (Taiwan) RV16AF-10-15R1-B25K
PartNo:
RV16AF-10-15R1-B25K
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 998
Request Qty:
Description: Potentiometers Linear B25K Solder Lugs
RoHS:Details
Resistance:25 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Mounting Style:Panel
Taper:Linear
Number of Turns:
Shaft Type:Round / Plain
Shaft Diameter:0.25 in
Shaft Length:0.33 in