 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RV16AF-10-15S1-A50K)
Alpha (Taiwan) RV16AF-10-15S1-A50K
PartNo:
RV16AF-10-15S1-A50K
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Potentiometers Audio Screwdvr 50K Solder Lugs
RoHS:Details
Resistance:50 kOhms
Power Rating:60 mW
Termination Style:Solder Lug
Mounting Style:
Taper:Audio
Number of Turns:
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:0.25 in
Shaft Length:0.33 in