 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RV16AF-20-15K-A50K-3)
Alpha (Taiwan) RV16AF-20-15K-A50K-3
PartNo:
RV16AF-20-15K-A50K-3
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 1064
Request Qty:
Description: Potentiometers Audio Knurled 50K PC Mount
RoHS:Details
Resistance:50 kOhms
Power Rating:60 mW
Number of Turns:
Shaft Type:Knurled / Serrated
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:0.33 in