 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RV16AF-20-15S1-A100K)
Alpha (Taiwan) RV16AF-20-15S1-A100K
PartNo:
RV16AF-20-15S1-A100K
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 375
Request Qty:
Description: Potentiometers Audio Screwdvr 100K PC Mount
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Power Rating:60 mW
Number of Turns:
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:0.33 in