 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RV170F-10-15R1-B500 ohms)
Alpha (Taiwan) RV170F-10-15R1-B500 ohms
PartNo:
RV170F-10-15R1-B500 ohms
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Potentiometers Linear 500
RoHS:Details
Resistance:500 Ohms
Power Rating:100 mW
Shaft Type:Round / Plain
Shaft Diameter:0.25 in
Shaft Length:0.33 in