 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RV170F-10-15R1-B500K)
Alpha (Taiwan) RV170F-10-15R1-B500K
PartNo:
RV170F-10-15R1-B500K
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 7780
Request Qty:
Description: Potentiometers Linear 500K
RoHS:Details
Resistance:500 kOhms
Power Rating:100 mW
Shaft Type:Round / Plain
Shaft Diameter:0.25 in
Shaft Length:0.33 in