 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RV24AF-10-15F-B10K)
Alpha (Taiwan) RV24AF-10-15F-B10K
PartNo:
RV24AF-10-15F-B10K
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 1756
Request Qty:
Description: Potentiometers Linear D-Shaft 10K
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:500 V
Tolerance:
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:15 mm