 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RV24AF-10-15R1-B250K-3)
Alpha (Taiwan) RV24AF-10-15R1-B250K-3
PartNo:
RV24AF-10-15R1-B250K-3
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 584
Request Qty:
Description: Potentiometers Linear 250K
RoHS:Details
Resistance:250 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.2
Number of Turns:1
Shaft Type:Round / Plain
Shaft Diameter:
Shaft Length:0.335 in