 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RV24BF-10-15R1-A500K)
Alpha (Taiwan) RV24BF-10-15R1-A500K
PartNo:
RV24BF-10-15R1-A500K
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 1069
Request Qty:
Description: Potentiometers DUAL Audio 500K
RoHS:Details
Resistance:500 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V
Shaft Type:Round / Plain
Shaft Diameter:6.35 mm
Shaft Length:15 mm