 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RV24BF-10-15R1-B100K)
Alpha (Taiwan) RV24BF-10-15R1-B100K
PartNo:
RV24BF-10-15R1-B100K
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 628
Request Qty:
Description: Potentiometers Linear 100K Solder Lugs
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:500 V
Mounting Style:Panel
Taper:Linear
Number of Turns:
Shaft Type:
Shaft Diameter:0.25 in
Shaft Length:0.335 in