 All Product > Resistors > Variable Resistors > ETI Systems  (RV4NAYSD102A)
ETI Systems RV4NAYSD102A
PartNo:
RV4NAYSD102A
Manufacturers: ETI Systems
Qty: 45
Request Qty:
Description: Potentiometers 1K ohm 10% 28.45mm
RoHS:Details
Resistance:1 kOhms
Power Rating:2 W
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.1
Termination Style:Solder Lug
Mounting Style:
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:0.249 in
Shaft Length:0.875 in