 All Product > Resistors > Variable Resistors > ETI Systems  (RV4NAYSD253A)
ETI Systems RV4NAYSD253A
PartNo:
RV4NAYSD253A
Manufacturers: ETI Systems
Qty: 77
Request Qty:
Description: Potentiometers 25K ohm 10% 28.45mm
RoHS:Details
Resistance:25 kOhms
Power Rating:2 W
Voltage Rating:
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:0.249 in
Shaft Length:0.875 in