 All Product > Resistors > Variable Resistors > ETI Systems  (RV4NAYSD254A)
ETI Systems RV4NAYSD254A
PartNo:
RV4NAYSD254A
Manufacturers: ETI Systems
Qty: 87
Request Qty:
Description: Potentiometers 250K ohm 10% 28.45mm
RoHS:Details
Resistance:250 kOhms
Power Rating:2 W
Voltage Rating:
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:0.249 in
Shaft Length:0.875 in