 All Product > Resistors > Variable Resistors > ETI Systems  (RV4NAYSJ502A)
ETI Systems RV4NAYSJ502A
PartNo:
RV4NAYSJ502A
Manufacturers: ETI Systems
Qty: 50
Request Qty:
Description: Potentiometers 5K ohm 10% 28.45mm
RoHS:Details
Resistance:5 kOhms
Power Rating:2 W
Voltage Rating:500 V
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:0.249 in
Shaft Length:2 in