 All Product > Resistors > Variable Resistors > ETI Systems  (SP22E-10K)
ETI Systems SP22E-10K
PartNo:
SP22E-10K
Manufacturers: ETI Systems
Qty: 215
Request Qty:
Description: Precision Potentiometers 1W 10Kohms 10%
RoHS:Details
Product:Precision Potentiometer
Mounting Style:Panel
Linearity:+/- 1.5 %
Taper:
Number of Turns:1
Resistance:10 kOhms
Power Rating:1 W