 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T18103KT10)
Vishay / Sfernice T18103KT10
PartNo:
T18103KT10
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 907
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/4" H/ADJ 10K
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Multi Turn
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:15
Taper:Linear
Resistance:10 kOhms
Power Rating:750 mW (3/4 W)
Voltage Rating:250 V