 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T18202KT10)
Vishay / Sfernice T18202KT10
PartNo:
T18202KT10
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 908
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/4" H/ADJ 2K
Taper:Linear
Resistance:2 kOhms
Power Rating:750 mW (3/4 W)
Voltage Rating:250 V