 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T18502KT10)
Vishay / Sfernice T18502KT10
PartNo:
T18502KT10
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 531
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/4" H/ADJ 5K
Taper:Linear
Resistance:5 kOhms
Power Rating:750 mW (3/4 W)
Voltage Rating:250 V