 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T63YB501KT20)
Vishay / Sfernice T63YB501KT20
PartNo:
T63YB501KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 817
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" SQ V/ADJ 500
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Multi Turn
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:14
Taper:Linear
Resistance:500 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Voltage Rating:250 V