 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T73XH102KT20)
Vishay / Sfernice T73XH102KT20
PartNo:
T73XH102KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 1999
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"SQ H/ADJ 1K
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:1 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V