 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T73XH103KT20)
Vishay / Sfernice T73XH103KT20
PartNo:
T73XH103KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 5825
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"SQ H/ADJ 10K
Taper:Linear
Resistance:10 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V