 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T73XH503KT20)
Vishay / Sfernice T73XH503KT20
PartNo:
T73XH503KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 1010
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"SQ H/ADJ 50K
Taper:Linear
Resistance:50 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V