 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T73YB203KT20)
Vishay / Sfernice T73YB203KT20
PartNo:
T73YB203KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 497
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"SQ V/ADJ 20K
RoHS:Details
Taper:Linear
Resistance:20 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V