 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T73YE204KT20)
Vishay / Sfernice T73YE204KT20
PartNo:
T73YE204KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"SQ V/ADJ 200K
Taper:Linear
Resistance:200 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V