 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T73YE252KT20)
Vishay / Sfernice T73YE252KT20
PartNo:
T73YE252KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 1982
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"SQ 2.5Kohms Top Adjust
Product Type:Single Turn
Number of Turns:1
Taper:
Resistance:2.5 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V