 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T73YE501KT20)
Vishay / Sfernice T73YE501KT20
PartNo:
T73YE501KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 835
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"SQ V/ADJ 500
Taper:Linear
Resistance:500 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V