 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T73YP101KT20)
Vishay / Sfernice T73YP101KT20
PartNo:
T73YP101KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 1667
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" SQ V/ADJ 100
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:100 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V