 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T73YP104KT20)
Vishay / Sfernice T73YP104KT20
PartNo:
T73YP104KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 932
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" SQ V/ADJ 100K
Taper:Linear
Resistance:100 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V