 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T73YP201KT20)
Vishay / Sfernice T73YP201KT20
PartNo:
T73YP201KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 3898
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" SQ V/ADJ 200
Taper:Linear
Resistance:200 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V