 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T73YP504KT20)
Vishay / Sfernice T73YP504KT20
PartNo:
T73YP504KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 825
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" SQ V/ADJ 500K
Taper:Linear
Resistance:500 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V