 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T7YA103MB40)
Vishay / Sfernice T7YA103MB40
PartNo:
T7YA103MB40
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 1998
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 10K 20% 7MM SINGLETURN
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:10 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)