 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T93XA502KT20)
Vishay / Sfernice T93XA502KT20
PartNo:
T93XA502KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 730
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" SQ H/ADJ 5K
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Multi Turn
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:19
Taper:Linear
Resistance:5 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V