 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T93XA503KT20)
Vishay / Sfernice T93XA503KT20
PartNo:
T93XA503KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 560
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole .5watt 50Kohm 10%
Taper:Linear
Resistance:50 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V