 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T93XB103KT20)
Vishay / Sfernice T93XB103KT20
PartNo:
T93XB103KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 795
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" SQ H/ADJ 10K
Taper:Linear
Resistance:10 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V