 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T93YA102KT20)
Vishay / Sfernice T93YA102KT20
PartNo:
T93YA102KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 931
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" SQ V/ADJ 1K
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:1 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V