 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T93YA201JT20)
Vishay / Sfernice T93YA201JT20
PartNo:
T93YA201JT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 616
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" SQ V/ADJ 200 5%
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:200 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V