 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T93YB105KT20)
Vishay / Sfernice T93YB105KT20
PartNo:
T93YB105KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 992
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" SQ V/ADJ 1M
Taper:Linear
Resistance:1 MOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V