 All Product > Resistors > Variable Resistors > Vishay / Sfernice  (T93YB253KT20)
Vishay / Sfernice T93YB253KT20
PartNo:
T93YB253KT20
Manufacturers: Vishay / Sfernice
Qty: 630
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole .5watt 25Kohm 10%
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Multi Turn
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:19
Taper:Linear
Resistance:25 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V