 All Product > Resistors > Variable Resistors > TE Connectivity / Citec  (TW1103KA)
TE Connectivity / Citec TW1103KA
PartNo:
TW1103KA
Manufacturers: TE Connectivity / Citec
Qty: 492
Request Qty:
Description: Potentiometers 10 KOhm 1W Wire
Product Information:
RoHS:
Resistance:10 kOhms
Power Rating:1 W
Voltage Rating:
Tolerance:0.1
Termination Style:Pin
Mounting Style:Panel
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Round / Plain
Shaft Diameter:6.35 mm
Shaft Length:25 mm