Vishay Precision Group Foil Resistors Y0056100R000K0L
PartNo:
Y0056100R000K0L
Manufacturers: Vishay Precision Group Foil Resistors
Qty: 500
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 100ohms 10.0% 3/4w
RoHS:Details
Product:Ultra High Precision Trimming Potentiometers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:26
Taper:
Resistance:100 Ohms
Power Rating:750 mW (3/4 W)