 All Product > Resistors > Wirewound Resistors > Ohmite  (RW2S0CB4R99F)
Ohmite RW2S0CB4R99F
PartNo:
RW2S0CB4R99F
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1398
Request Qty:
Description: Wirewound Resistors - SMD 2watt 4.99ohm 1%
Product Information:
RoHS:No
Resistance:4.99 Ohms
Power Rating:2 W
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:50 PPM / C
Case Code - in:4023
Case Code - mm:10357
Operating Temperature Range:- 55 C to + 150 C
WSC25156R650FEB
WSC25156R650FEB
Wirewound Resistors - SMD 1watt 6.65ohms 1%
RWS7 100R J T&R
RWS7 100R J T&R
Wirewound Resistors - SMD 100 OHM 7W 5% Wirewound SMD
RWS10 4R7 J T&R
RWS10 4R7 J T&R
Wirewound Resistors - SMD 4.7 OHM 10W 5% Wirewound SMD
Wirewound Resistors - SMD 22 OHM 10W 5% Wirewound SMD
SMW322RJT
SMW322RJT
Wirewound Resistors - SMD 22 OHM 5% 3W