 All Product > Resistors > Wirewound Resistors > Ohmite  (TWW5JR15E)
Ohmite TWW5JR15E
PartNo:
TWW5JR15E
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1930
Request Qty:
Description: Wirewound Resistors - Through Hole 5watt .15ohm 5% Vertical Mount
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Resistance:0.15 Ohms
Power Rating:5 W
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:400 PPM / C
Operating Temperature Range:- 55 C to + 275 C
WSC25156R650FEB
WSC25156R650FEB
Wirewound Resistors - SMD 1watt 6.65ohms 1%
RWS7 100R J T&R
RWS7 100R J T&R
Wirewound Resistors - SMD 100 OHM 7W 5% Wirewound SMD
RWS10 4R7 J T&R
RWS10 4R7 J T&R
Wirewound Resistors - SMD 4.7 OHM 10W 5% Wirewound SMD
Wirewound Resistors - SMD 22 OHM 10W 5% Wirewound SMD
SMW322RJT
SMW322RJT
Wirewound Resistors - SMD 22 OHM 5% 3W